Традицион мәктәп бәйрәме – Көзге бал.

2024 елның 14 октябре, дүшәмбе

Көз! Гаҗәп сүз! Аңардан назлы моңсулык һәм сагыш бөркелә. Бу елның иң матур вакыты. Көз-ул искиткеч биюдә яфраклар әйләнә торган вакыт. Бу көзге чорда көзге баллар үткәрү юкка гына кабул ителмәгән. 12 октябрьдә Лесхоз мәдәният йорты хезмәткәрләре традицион мәктәп бәйрәме – Көзге бал үткәрделәр, анда башлангыч сыйныф укучылары катнашты.

Барлык конкурслар да көзге тема белән бәйле иде. Якты, истә калырлык, бер-берсенә охшамаган номерларны бәйрәмгә әзерләү алдан ук башланды. «Иҗади " конкурста барлык сыйныф вәкилләре үзләренең сәнгать номерларын әзерләүдә креатив якын килү күрсәттеләр.

Бәйрәм һәркемгә: катнашучыларга да, тамашачыларга да ошады! Бүген көз тулысынча үз хокукларына керде һәм без аның килүен билгеләп үттек. Быел көзгә барыбызны да көзге балга җыйганы өчен рәхмәт белдерәбез.