Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрының беренче урынбасары Альмир Рәшид улы Абашев Саба үзәк район хастаханәсенә эш визиты белән килде.

2024 елның 9 октябре, чәршәмбе

Визит барышында «Vitappio» Холтер мониторы белән эшләүгә бәйле оештыру мәсьәләләре каралды һәм фельдшер-акушерлык пунктларында (ФАП) аны куллану ысулларын эшләү буенча йөкләмәләр бирелде.
    Сырхауханәдә баш табибның цифрлы трансформация буенча урынбасары Фәридә Инсафетдиновна Галимуллина дашбордлар белән эшләүне күрсәтте ("Саба районы буенча ДОГВН һәм ПМО узу анализы"). Дашбордлар медицина күрсәткечләрен оператив анализларга һәм нигезләнгән карарлар кабул итәргә мөмкинлек бирә торган визуальләштерелгән мәгълүматлар панеленнән гыйбарәт. Бу инструментлар халыкның аерым төркемнәрен диспансерлаштыру (ДОГВН) һәм профилактик медицина тикшерүләре (ПМО) кебек төрле медицина чараларының динамикасын һәм нәтиҗәлелеген күзәтергә ярдәм итә, бу исә халыкка медицина ярдәме күрсәтүнең сыйфатын яхшыртырга ярдәм итә.
    Бу визит сәламәтлек саклау министрлыгы җитәкчелегенең цифрлы технологияләрне гамәлгә кертүгә һәм сәламәтлек саклау системасының барлык дәрәҗәләрендә, шул исәптән авыл районнарында һәм еракта урнашкан медицина учреждениеләрендә медицина хезмәте күрсәтүнең сыйфатын яхшыртуга игътибарын раслый.

Тэги: хастаханә