Эш эзләү буенча социаль контракт

2024 елның 5 октябре, шимбә

Татарстан Республикасы территориясендә яшәүче, җан башына уртача кереме регионда билгеләнгән яшәү минимумыннан түбәнрәк булган аз керемле гражданнарга:

эшкә урнашу факты расланган көннән 3 ай дәвамында 14 317 сум күләмендә айлык акчалата түләү;
14 317 сум күләмендә акчалата түләү - халыкның мәшгульлек органнарында эшсез яки эш эзләүче буларак теркәлгән очракта.

Шулай итеп, аз керемле гражданин эшкә урнашканда 57268 сумлык ярдәм чаралары алу мөмкинлегенә ия.

Ничек йомгакларга?

Дәүләт хезмәтләре аша йә яшәү урыны буенча халыкны социаль яклау бүлегенә мөрәҗәгать итәргә һәм кирәкле документларны күрсәтергә. Халыкны социаль яклау бүлеге хезмәткәре белән бергә социаль адаптация программасын төзергә. Документлар каралуын, комиссия утырышын көтәргә һәм социаль контракт төзергә.