"Россия - минем тарих"

2024 елның 20 сентябре, җомга

19 сентябрьдә 7 сыйныф укучылары "Россия - минем тарих"  Оренбург тракты, 8 нче йорт адресы буенча урнашкан уникаль күргәзмәдә булдылар. Парк экспозициясендә Россия тарихы белән беррәттән Татарстан Республикасы тарихы, борынгы заманнардан алып безнең көннәргә кадәр республика халыкларының тарихи-мәдәни мирасы  тәкъдим ителде. Проектның уникальлеге шунда ки, бөтен мәгълүмат заманча мультимедиа җиһазлары: сенсор өстәлләр һәм экраннар, лайтбокслар һәм интерактив коллажлар ярдәмендә тәкъдим ителә. Паркка килүчеләр - күзәтүчеләр генә түгел, ә Россия тарихында катнашучылар: һәркем төп сугышларның шаһиты булырга, меңләгән мавыктыргыч фактларны белергә, легендар юл буйлап «грек варягы»ннан йөзеп үтәргә, Россия территориясенең ничек артуын карарга мөмкин.