Сыек комплекслы ашламалар куллануны киңәйтү мәсьәләләре буенча республика семинар-киңәшмәсе

2024 елның 18 сентябре, чәршәмбе

2024 елның 17 сентябрендә Менделеевск районының «Аммоний» АҖ базасында сыек комплекслы ашламалар куллануны киңәйтү мәсьәләләре буенча Татарстан Республикасы Премьер — министры урынбасары-Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык — төлек министры Марат Җәббаров, министр урынбасарлары Дмитрий Яшин һәм Рафаэль Фәттахов, хуҗалыклар һәм агрохолдинглар җитәкчеләре, авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәләре башлыклары катнашында республика семинар-киңәшмәсе узды. ТР муниципаль районнарында азык-төлек, кыр форматындагы республика семинар — киңәшмәсе «КАС-32 сыек минераль ашламасын куллануның практик тәҗрибәсе» темасына узды.Семинар-киңәшмә кысаларында КАС-32 куллануның агрономик детальләренә, КАС-32 куллануның техник чишелешләренә һәм инфраструктураны оештыруга, ашламаларны нәтиҗәле куллану коралы буларак туфракка агрохимик анализ ясауга кагылышлы мәсьәләләр каралды.

Тэги: УСХИП