“Тукайлы җәй 2024” квест уен

2024 елның 29 августы, пәнҗешәмбе

28 август көнне "Ямьле Саба" яр буенда Саба район китапханәсе хезмәткәрләре, Саба район балалар китапханәсе белән берлектә, "Әдәби алан"-"Тукайлы җәй 2024" проектының йомгаклау чарасын үткәрделәр. Ике басу Арташ авыл китапханәсе китап сөючеләр белән Г.Тукай тормышына һәм иҗатына багышланган “Ямьле Саба» яр буендагы мавыктыргыч квест-уенда катнашты. Квест И.И. Галиев исемендәге Үзәк китапханәдә старт алды. Балалар биремнәрне үтәделәр һәм яр буена төштеләр. Балалар әкияти викторина сорауларына җавап табып, зур серле күперне тиз үттеләр. Яр буена килеп җиткәч, алар маршрутны дәвам иттеләр, Су анасы, Убырлы карчык белән татар халык уеннары уйнадылар. Ахыргы ноктага таба барганда, пират шулай ук балаларны үз биремнәре белән тикшерде. Йомгаклау ноктасында тылсымчы балаларны очрата һәм "Тукайның кайсы әкиятеннән"уенын уйный. Балалар сынатмадылар, актив җавап бирделәр һәм үзләренең белемнәрен һәм осталыкларын күрсәттеләр. Чара катнашучыларны бүләкләү белән тәмамланды.