«Татарстан – Ватаным минем» туган якны өйрәнү сәгате

2024 елның 29 августы, пәнҗешәмбе

30 августта республиканың оешу көне-Татарстан Республикасының дәүләт суверенлыгы көне билгеләп үтелә. Республика көне-Республиканың төп бәйрәмнәренең берсе. 29 августта Яңа Мичән авыл китапханәсендә балалар өчен « Татарстан – Ватаным минем» дигән туган якны өйрәнү сәгате үткәрелде. Чара барышында катнашучылар Татарстан Республикасы тарихы, аның төп шәһәре - Казан, Татарстан символлары, Татарстанда яшәүче халыкларның күпмилләтле мәдәнияте һәм гореф-гадәтләре турында белделәр. Балалар туган якны өйрәнү викторинасында катнаштылар, аның барышында Татарстанның истәлекле урыннарын, республикабыз территориясендә яшәүче халыкларның милли бәйрәмнәрен һәм гореф-гадәтләрен, танылган шагыйрь һәм язучыларның исемнәрен искә алдылар, туган якны өйрәнү өлкәсендә булган белемнәрен тулыландырдылар.