«Спорт җире " марафонының Бөтенроссия финалы

2024 елның 27 августы, сишәмбе

25 августта Калининград өлкәсенең Светлогорск шәһәрендә «Спорт җире» марафонының Бөтенроссия финалы узды.

Быел «Спорт Җире " тагын да масштаблырак булды. Әгәр беренче марафон 39 төбәкне колачлаган булса, хәзер ярышлар инде 57 субъектта узды, аларда 13 меңнән артык кеше катнашты. Спортчылар массакүләм йөгерүдә, көч экстримы, ГТО, гаилә эстафеталары, мини-футбол һәм волейбол буенча ярышларда катнаштылар.

«Спорт җире» фестивален ачу тантанасында авыл хуҗалыгы министры Оксана Лут спорт министры Михаил Дегтярев һәм Калининград өлкәсе губернаторы вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Алексей Беспрозванных белән бергә булды.

Татарстан Республикасыннан Саба муниципаль районы спортчылары катнашты:

Татарстан Республикасы составында Саба муниципаль районы спортчылары катнашты:

Көч экстримы - Миләүшә Дружкова;

ГТО - Вайисов Олугбәк;

Футбол – Бадиков Гадел, Ганиев Язнур, Гарипов Ранил, Гарипов Фаил, Гомәров Ленар, Нурисламов Айрат, Разаков Данияр, Хафизов Сәйдәш, Шагеев Гадел, Шаһиеев Алим, Якупов Айнур;

Гаилә эстафетасы - Миңнегуловлар гаиләсе.

Марафон нәтиҗәләре буенча ГТО буенча спорт ярышларында 1 урынны Вайисов Улугбек алды. «Спорт җире» Марафоны кысаларында узган мини-футбол буенча Бөтенроссия турнирында мини-футбол буенча җыелма команда көмеш лигада 3 урынны яулады.

Җиңүчеләрне һәм призерларны лаеклы бүләкләре белән котлыйбыз! Спортта алга таба да уңышлар теләп калабыз!