Хуҗалык субъекты өчен кулланучылар базары өлкәсендәге законнар таләпләрен үтәү буенча Семинар

2024 елның 13 августы, сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәре Сәмигуллина А.А. сәүдә объектында (Саба районы) РФ законнары нормалары, кулланучылар базарында эшләгәндә барлык законнар таләпләрен үтәүгә уңайлы шартлар тудыру кирәклеге, шулай ук югарыда күрсәтелгән нормаларны бозган өчен санкцияләр турында мәгълүмат биреп, семинар үткәрде.
Катнашучыларга РФ Хөкүмәтенең 31.12.2020 ел, №2463 карары һәм «Кулланучылар хокукларын яклау турында» РФ Законының 07.02.1992 ел, №2300-1 белән расланган сәүдә кагыйдәләре нигезендә аңлатмалар бирелде.
  Игътибар сатыла торган товарларның яраклылык срокларын контрольдә тотуны көчәйтүгә һәм сатыла торган товарларны саклау шартларын үтәүгә бирелде.
  Ахырда кулланучылар өчен файдалы белешмәләр тапшырылды.