Бигенәй мәдәният йортында ТР сынлы сәнгать дәүләт музее хезмәткәрләре белән очрашу

2024 елның 30 июле, сишәмбе

29 июльдә Бигенәй мәдәният йортында Татарстан Республикасы Дәүләт сынлы сәнгать музее хезмәткәрләре булды. Бигенәй мәдәният йорты мөдире Д.Г. Фәтхрахманова аларга картиналар ясау буенча мастер - класс һәм картиналар күргәзмәсе күрсәтте. Аның әнисе Зиннурова Рәзинә Морадыйм кызы туку станогында эшләү процессын һәм үзенең әзер эшләнмәләрен: шарфларын, паласларын, "Коръән"китабының тышлыкларын күрсәтте. Музей хезмәткәрләре Зиннурова Рәзинәнең эшләренә сокланып, аңа иҗади уңышлар, озын гомер теләделәр. Музей хезмәткәрләре визитының максаты-музей кыйммәтләрен саклау һәм 2025 елда районнарда экспедицияләр йомгаклары буенча "Казан Кремлендә" күргәзмә оештыру.