Олы яшьтәге кешеләр үз проблемалары белән берүзе калырга тиеш түгел

2024 елның 30 мае, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәрләре гражданнарның һәм кулланучыларның хокукларын һәм мәнфәгатьләрен алдау һәм товар сатканда ялгыш юлга этәрү фактларыннан яклау өчен Саба муниципаль районының "Балкыш" тернәкләндерү үзәгендә әңгәмә үткәрделәр.

Олы яшьтәге кешеләр үз проблемалары белән берүзе калырга тиеш түгел, һәм бу яктан очрашуларга зур роль бирелә, анда ачык диалогта кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча өлкән яшьтәге гражданнар очраткан актуаль проблемалар турында фикер алышырга мөмкин.

Әңгәмә барышында сыйфатсыз товарларны кайтару һәм алмашуга, срокларны бозуга кагылышлы мәсьәләләр тикшерелде, шулай ук тыңлаучыларда яраклылык вакыты чыккан товарларны сатып алганда кая мөрәҗәгать итәргә кирәклеге турында киңәшләр аеруча кызыклы булды. Кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча хокукый грамоталылыкны арттыру максатларында күзаллау һәм Мәгълүмати белешмәләр, буклетлар тәкъдим ителде, РФ «Кулланучылар хокукларын яклау турында»гы Законына ярашлы рәвештә үз хокукларын гамәлгә ашыру тәртибе аңлатылды.