Өстәл теннисы буенча «Трейд металл» һәм «Сәидә» ҖЧҖннән «Гран-при»ның 3 этабы

2024 елның 27 мае, дүшәмбе

26 майда «Саба-Арена» спорт комплексында өстәл теннисы буенча «Трейд металл» һәм «Сәидә» ҖЧҖннән «Гран-при»ның 3 этабы төгәлләнде. Турнир Лаеш, Әлмәт, Кукмара, Казан һәм Саба муниципаль районы теннисчыларыннан 70тән артык катнашучыны берләштерде. 24 катнашучысы арасында пьедесталга һәм өченче баскыч Әлмәт шәһәре вәкилләре Вероника Лисина һәм Диана Осипова күтәрелде. Икенче баскычка Сабира Сафиуллина ия булды. Ир-атлар арасында уңыш һәм Сабалылар Мурат Ибраһимов һәм Камил Вилданов өчен икенче баскыч. Турнирның өченче баскычын Лаеш-Сергей Феклин алды. Җиңүчеләр һәм призёрлар “Саба-Арена” дан тиешле дәрәҗәдәге дипломнар белән бүләкләнделәр. Турнир Дипломга һәм призларга бай булды. Беркем дә читтә калмады. «ОВЗ» номинациясендә (сәламәтлеге чикләнгән) хатын-кызлар өченче позициясе Мария Чумакова өчен. Элина Шәйдуллина өчен икенче һәм Галина Гороховатченко өчен беренче. Ирләр арасында өченче позиция - Ирек Фәхриев өчен, Икенчесе - Нияз Шаманов һәм Раил Галиәкбәров - беренчесе. Хатын-кызлар ИН2-лидерлыгында Ләйсән Зарипова һәм ир-атлардан Айдар Идрисов өчен. "Иреклек һәм җиңүгә омтылыш өчен Дарья Леонтьева һәм Диләрә Бәширова номинацияләнгән. Барлык теннисчылар-Сабалылар. "Марафон Добра" үзенең киңлекләрен арттыруы сөендерә. «ВЕКА» Идел-Кама тәрәзә заводы спонсорлык эстафетасын кабул итте һәм «Марафон Добра» яшь катнашучыларының акчалата бүләкләвен билгеләп үтте. Кызлар арасында Азалия Гыймадиева өчен өченче урын, Алиана Әхмәтҗанова өчен икенче урын һәм Иделия Сафина өчен беренче урын. Малайлар арасында Раян Йосыпов артыннан өченче юл, Альфис Вәлиуллин артыннан икенче һәм Илсаф Латыйпов (барлык Сабалар) өчен беренче юл тимәде. Зарина Кашапова һәм Залия Гайнуллина «Тамашачы кызыксынуы» номинациясендә «КАВЕА» Кама тәрәзә заводыннан Идел-Нократ блоклары белән бүләкләнде. Барлык катнашучылар ярышларны «Саба-Арена» УСК администрациясе һәм район җитәкчелеге өчен рәхмәт белдерәләр. 2 июньдә «Саба-Арена» УСК «Балаларны яклау көненә» багышланган Татарстан Республикасы Өстәл теннисы федерациясе чемпионатының 3 нче турын һәм 30 нчы июнь көнне «Семья» Саба муниципаль районы чемпионатын кабул итәчәк.