2024 елның 24 мае, җомга

Динара Исмаилова, Сафира Фәйзетдинова, Мурат Ибраһимов һәм тренер Хайём Исмаилов составындагы команда кичә Үзбәкстан Республикасының Андижан шәһәрендә узган өстәл теннисы буенча Халыкара турнирыннан кайтты. Ярышларда Казахстан, Россия, Таҗикстан, Кыргызстан, Һиндстан һәм Үзбәкстаннан барлыгы 423 спортчы катнашты. Динара хатын-кызлар ялгыз разрядында ярышларда җиңүче булды. Сафира 13-16 нчы урында туктала, Мурат төркем этабын үти алмый.

Команда тренеры билгеләп үткәнчә: "Турнир оештыру югары дәрәҗәдә узды. Конкуренция югары дәрәҗәдә булды, ярымфиналга чыгу өчен матчта Динара күп җанатарлар тарафыннан хупланган җирле спортчы белән җиңелүдән бер очкога гына кала. Ләкин Динара түзә һәм матчны үз файдасына тәмамлый ала. Нәтиҗә ясап, шуны әйтергә телим: мондый ярышларда катнашу спортчыларга спортчыларның алга таба спорт һәм шәхси үсеше өчен зур сикереш бирә.

Спортчыларыбызның әлеге ярышларда катнашуында күрсәткән ярдәме өчен район җитәкчелегенә зур рәхмәт белдерәсем килә".