2024 елның 1 апреле, дүшәмбе

РСФСР һәм ТАССРның атказанган урманчысы, "Мактау билгесе", "Октябрь революциясе” орденнары кавалеры Н.М.Миңнеханов истәлегенә багышланган 2014-2015 елгы малайлар һәм кызлар арасында тиз шахмат буенча беренче республика шәхси-команда турниры тәмамланды. Безнең мәктәп укучылары югары нәтиҗәләр күрсәттеләр. 1 нче урын алдылар. И.И. Низамиев һәм А. Газизуллин 1 нче урынны алдылар. Команда составында МБОУ ,, Гимназия һ.б. укучылары: Маликова А. (2Б), Шакирова М. (2Г.), Низамиев Й. (2А), Газизуллин А. (2Б). Җиңүчеләрне һәм аларның тренерларын югары нәтиҗәләр өчен котлыйбыз һәм алга таба уңышлар телибез!