«Балкыш» («Сияние»)Татарстан Республикасы ветераннары арасында VIII Республика үзешчән башкаручылар фестивале

2024 елның 22 марты, җомга

20 март көнне Шәмәрдән мәдәният йорты каршында эшләп килүче «Тулган ай» фольклор коллективы, Шәмәрдән мәдәният йорты сәнгать җитәкчесе А.А. Шакирова, Шәмәрдән мәдәният йорты хезмәткәре А.Г.Гатауллина Татарстан Республикасы ветераннары арасында «Балкыш» («Сияние») VIII Республика үзешчән башкаручылар фестиваленең зона турында катнаштылар. Фестиваль Кукмара шәһәрендә узган Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 80 еллыгына багышланган иде. Сәхнәдә «Хәтфә» татар халык җырына фольклор композициясе күрсәтелде - «Тулган ай» фольклор коллективы җитәкчесе Галиева Минҗихан Әхмәдулла кызы һәм режиссер куючы А.И.Хуҗин. А.А. Шакирова «Изге ядкарь» дигән нәфис сүз белән чыгыш ясады, А.Г. Гатауллина «Гомер уза» җырын башкарды, режиссер-куючы Шәмәрдән мәдәният йорты филиалы мөдире Әхмәтшина Гөлназ Мөнәвир кызы. Фестивальдә катнашучыларның барысы да дипломнар белән бүләкләнде.