2024 елның 1 марты, җомга

«Саба-Арена» спорт мәктәбенең хатын-кыз хезмәткәрләре җыелып, МХО катнашучылары өчен токмач кистеләр. Алар Саба-Арена кафесында камырны болгаттылар һәм махсус хәрби операция зонасына җибәреләчәк камыр токмачын кисеп алдылар.

Саба районы халкы махсус хәрби операциядә катнашучы якташларына ярдәм итүне дәвам итә. Барлык авылларда диярлек җирле халык окоп шәмнәре, коры душ, кием тегү белән мәшгуль. Әлбәттә, хатын-кызлар кыр шартларында балаларның нәрсә ашаулары турында күбрәк борчыла. Аларның тиз туендырырга һәм сәламәтлекләрен ныгытырга сәләтле ризыклар кабул итүләрен бик тели. Нәкъ менә шуңа күрә районда тиз әзерләнә торган ризыклар әзерләү аеруча үсеш алган.

Шушы көннәрдә безнең хезмәткәрләр «Саба-Арена» спорт мәктәбенең кафесында өй токмачын күпләп әзерләүгә җыелдылар. Киселгән кесәләрне алар хәрбиләргә волонтерлар аша җибәрәчәкләр.

Әлеге акциядә катнашкан барлык хезмәткәрләребезгә зур рәхмәтебезне белдерәбез!