2024 елның 7 феврале, чәршәмбе

9 яшькә кадәрге малайлар һәм кызлар арасында классик шахмат һәм шашка буенча Татарстан Республикасы беренчелеге тәмамланды. Ярышлар Р.Г. Нәҗметдинов исемендэге шахмат мэктэбендэ 31 гыйнвардан (килү көне) 6 февральгә кадәр (китү көне). Турнирда Казаннан, Чаллыдан, Түбән Камадан, Чистайдан, Лениногорскидан һәм Татарстан Республикасының башка шәһәрләреннән һәм районнарыннан 100 дән артык яшь шахматчы катнашты. Безнең мәктәп укучылары югары нәтиҗәләр күрсәттеләр: Мөхәммәтова Софья (МБДОУ, Балачак"), Кәлимуллин Данияр(1а, Саба гимназиясе), Залилов Данияр (1б, Саба гимназиясе), Гатиятуллин Сөләймән (1а, Саба гимназиясе). Мөхәммәтова София рус шашкасы буенча 1 урын(яшенле уен) һәм шашка буенча 3 урын (классик уен).Җиңүчеләрне котлыйбыз һәм киләчәктә дә уңышлар телибез!