Өстәл теннисы буенча Россия беренчелеге

2023 елның 14 ноябре, сишәмбе

6-12 ноябрьдә Мәскәү шәһәренең «Чертанов» СК-сында өстәл теннисы буенча 22 яшьтән өлкәнрәк юниорлар арасында Россия беренчелеге узды. Татарстан Республикасы җыелма командасы составында безнең мәктәп спортчысы Исмаилова Динара катнашты. Татарстан Республикасы җыелма командасы составында Арина Слаутина, Динара Исмаилова, Екатерина Грушина, Дарина Низамова, Дарья Целых Россия беренчелегенең көмеш призеры булды, финалда Свердловск өлкәсе җыелма командасына 0:3 исәбе белән җиңелде. Краснодар крае белән ярымфинал матчында командага бик мөһим очко Динара Исмаилова китерә. 1:1 исәбе белән Анастасия Шевчукны җиңде һәм Татарстан командасын 2: 1 исәбе белән алга чыгарды. Краснодар крае командасын 3:1 исәбе белән җиңделәр.  Динара яхшы спорт формасында иде, яхшы әзерлек сизелә, Росси Беренчелегендә уңышлы чыгыш ясый, күп кенә тренерлар һәм судьялар тарафыннан билгеләп үтелә. Тренерның индивидуаль алымны табу осталыгы балага алга таба үсештә ярдәм итә, теләсә нинди ярышларда үз-үзеңне камилләштерү юлларын эзләргә этәрә. Динара һәм тренерларга алга таба да уңышлар телибез!