«Минем бизнес " үзәге эшмәкәрләргә санитар-эпидемиологик таләпләрне үтәү мәсьәләләрен хәл итәргә ярдәм итәчәк

2023 елның 8 ноябре, чәршәмбе

«Кече һәм урта эшкуарлык» милли проектын тормышка ашыру кысаларында, Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы ярдәме белән, Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм итү фондының «Минем бизнес» үзәге кондитер һәм азык-төлек продукциясе җитештерү белән шөгыльләнүче үзмәшгульләр һәм эшмәкәрләр өчен бушлай хезмәт күрсәтте.

Әзер кулинар, икмәк-күмәч һәм кондитер әйберләрен әзерләгәндә иминлеккә карата барлык таләпләрне үтәү мәсьәләләре буенча инструкция һәм үзтикшерү буенча Россия кулланучылар күзәтчелегенең Татарстан Республикасы буенча экспертлары тарафыннан эшләнгән.

Инструкциядә һәм чек-биттә таләпләр җентекләп тасвирлана:

су белән тәэмин итү һәм канализациягә;
эш шартларына;
чимал һәм азык-төлекне маркировкалау, ташу һәм саклауга;
чимал эшкәртүгә һәм продукция җитештерүгә;

әзер продукцияне саклауга һәм сатуга.
Үз-үзеңне тикшерү өчен инструкция һәм чек-бит алу өчен гаризаны РФ МСП цифрлы платформасында «Региональ ярдәм чаралары» бүлегендә бирергә мөмкин, аннан соң «Әзер кулинария, икмәк-күмәч һәм кондитер әйберләрен әзерләгәндә иминлеккә карата таләпләрне үтәү буенча чек-бит бирү»хезмәтен сайларга кирәк.

Исегезгә төшерәбез, Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм фондының «Минем бизнес» үзәгеннән бушлай хезмәтләр алу һәм ярдәм итү мәсьәләләре буенча эшкуарлар «Минем бизнес» үзәгенең кайнар линиясенә, +7(843)524-90-90 номеры буенча, мөрәҗәгать итә ала.