Авыл яшьләре җыены

2023 елның 10 октябре, сишәмбе

Киров өлкәсендә 1 октябрьдән 4 октябрьгә кадәр Идел буе федераль округы авыл яшьләре Слеты узды. Татарстан Республикасы делегациясе составында Түбән Каманың авыл җирлеге башлыгы Мәүлетов Б.М. Идел буеның авыл яшьләрен тантаналы ачуда Россия Президентының Идел буе федераль округындагы вәкаләтле вәкиле урынбасары Олег Машковцев, Киров өлкәсе губернаторы Александр Соколов, Идел буе федераль округы Закон чыгаручылар ассоциациясе координаторы, Түбән Новгород өлкәсе Закон чыгару Собраниесе спикеры Евгений Люлин һәм башка дәрәҗәле кунаклар сәламләде.  Беренче Слетның төп темасы - авыл территорияләрен үстерү, авылларда яшьләргә ярдәм итү һәм ныгыту. Өч көн дәвамында дискуссия мәйданчыкларында яшь кешеләрнең уңышлы тәҗрибәләре каралды, яңа чишелешләр һәм закон инициативалары формалашты.