Белем көне.

2023 елның 1 сентябре, җомга

1 сентябрьдә мәктәптә яңа уку елы башлануга багышланган тантаналы линейка узды. Линейка Россия Федерациясе Дәүләт флагын күтәрү (урнаштыру) һәм Россия Федерациясе һәм Татарстан Республикасы гимны үтәлеше белән башланып китте.

Мәктәп еллары – тылсымлы баскыч, анда барлык балалар сыйныфтан сыйныфка күчәләр, яңа белем, күнекмәләр алалар.

Мәктәп директоры Макаров А.В. катнашучыларны бәйрәм белән котлады, бәйгедә катнашучыларга грамоталар һәм «Хезмәткә һәм оборонага әзер» Бөтенроссия физкультура-спорт комплексының аерымлык билгесе белән бүләкләү турында таныклыклар тапшырды.

Традиция буенча өлкән сыйныф укучылары уңыш эстафетасын булачак укучыларга тапшыралар, 9 сыйныфлар 1 сыйныф укучыларына белем ачкычлары тапшырды.