Халыкның кулланучылар грамоталылыгын арттыруга юнәлдерелгән чара

2023 елның 13 июне, сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы, гражданнарның кулланучылар грамоталылыгын арттыру һәм кулланучыларны алдау фактларыннан яклау һәм товар сатканда ялгыш юлга этәрү максатыннан, алдау практикасының, беренче чиратта, өлкән яшьтәге гражданнарның, сатып алучыларның иң зәгыйфь категориясе буларак, алга таба таралуына юл куймауга юнәлдерелгән аңлату эшен дәвам итүне актуаль дип саный.

Өлкән яшьтәге гражданнарның, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәрләренең кулланучылар грамоталылыгын арттыру максатыннан Саба муниципаль районында «Балкыш «тернәкләндерү үзәге» АКБО өлкән буын вәкилләре белән очрашу оештырылды.

Чара кысаларында, очрашуда катнашучыларга Кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә федераль законнарның төп нигезләмәләре, гражданның хокукларын һәм мәнфәгатьләрен бозган очракта эш итү алгоритмы, сыйфатсыз азык-төлек һәм азык-төлек булмаган товарлар сатып алу, үзләрен намуссыз сатучылардан ничек сакларга дигән киңәшләр бирелде. Чара барышында «кулланучы өчен Истәлек» һәм «Татарстан кулланучысы хәбәрләре»газетасы буклетлары тапшырылды.