2023 елның 24 мае, чәршәмбе

2030 елга кадәрге чорга кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә дәүләт сәясәте стратегиясен гамәлгә ашыру, шулай ук Кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча гражданнарга консультацияләр бирү өчен дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр күрсәтүнең күпфункцияле үзәкләре потенциалын куллану практикасын киңәйтү максатларында, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы белгече тарафыннан бай Сабларның күпфункцияле үзәгендә Кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча кулланучыларга консультацияләр бирү оештырылды.

Хәзерге вакытта Россия хокукый системасында кулланучылар хокукларын яклау турындагы законнарга мөһим роль бирелә. Безнең Республикада 10 ел элек «Татарстан Республикасында кулланучылар хокукларын комплекслы яклауны үстерү» программасы кабул ителде һәм үзен яхшы яктан күрсәтте.

Программаны үтәү өчен КФҮ кунакларына кулланучылар хокукларын яклау турындагы закон нормалары аңлатылды һәм Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе компетенциясенә кагылышлы барлык сорауларга җаваплар бирелде.

Кулланучылар өчен уңайлы урында кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә төрле тематикалы буклетлар, «Татарстан кулланучысы хәбәрләре»газетасы урнаштырылган.