2023 елның 22 мае, дүшәмбе

Бүген безнең мәктәптә «Спорт төрләре буенча спорт әзерлеге программаларын үтәү нәтиҗәләре буенча мәктәпнең һәр спортчысының үз-үзен тормышка ашыруына ярдәм итүче уңай мохит булдыру» темасына тренерлар советы узды. Бик төгәл тема: ел бик җинел булмады, безнең мәктәп тренерлары аны югары профессиональ дәрәҗәдә лаеклы башкардылар. Безнең эш күрсәткече Бөтенроссия конкурсы номинантлары - «Россиядә иң яхшы цифрлы мәктәп», «Елның иң яхшы тренеры» республика конкурсы җиңүчесе.

Тренерлар советында ОДМС белгече Разил Рушанович Гайбадуллинның бәясен ишетү бик күңелле булды: "Без сезнен белэн горурланабыз!" Бу бәяләүдә: безгә ышаныч, без аны акларбыз.

Мәктәп тренерлар советында соңгы айларда үзләштергән эшләнмәләрне кулланырга кирәклеге турында әйтелде. Киләсе үзгәрешләргә дөрес караш табарга кирәк. Бездә яхшы нәтиҗәләр бар, әмма ирешкәннәребезгә тукталып булмый: «Сикергәнче ике тапкыр кара, әмма артка түгел, ә алга». Бүгенге авыр шартларда балаларны сыйфатлы өйрәтү һәм вакыт узу белән бергә атлау өчен безгә күбрәк кыюлык һәм сәламәтлек кирәк булачак. Безгә спортчы файдасына кайбер "уңайсызлыкларга" ияләшергә туры киләчәк. Без һаман да барысын да тыңларга һәм ишетергә тиеш: балалар, ата-аналар, хезмәттәшләр. Без теләсә нинди мәгълүмат белән сак эш итәргә тиеш. Онытмагыз, «мәгълүмат алгач, без иреккә чыгабыз». Бүген безгә тренерлар советында администрация, тренерлар тарафыннан бик күп яхшы сүзләр әйтелде.

Шулай итеп, тренировка елы тәмамлана. Җәйге чорга куелган бурычлар хәл ителә. Без барысын да эшләячәкбез. Узган тренировка елы без яхшы эшли алуыбызны күрсәтте. "Яхшы башлангыч-эшнең яртысы."