Без барыбыз да кулланучылар

2023 елның 16 мае, сишәмбе

2023 елның 16 маенда Саба районы Эзмә урта гомуми белем бирү мәктәбендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәре Рөстәм Фәрхуллин 8-11 сыйныф укучылары өчен сыйныфтан тыш дәрес үткәрде. Көн саен сатып алу, теге яки бу хезмәтләр алу – без барыбыз да кулланучылар. Цифрлы технологияләр үсеше яктысында дистанцион сатып алу-сату ысуллары популярлаша бара, шуңа күрә товарның сыйфатын, аның рекламада яки җитештерүче сайтында игълан ителгәнгә туры килүен һәрвакытта да тикшереп булмый. Иртәгә бүгенге мәктәп укучыларына моның белән очрашырга туры киләчәк.

Чара барышында мәктәп укучылары белән кулланучылар хокукларын яклау турындагы закон нормаларын карадылар. Укучыларга ел саен Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе үткәргән кулланучылар хокукларын яклау олимпиадасы турында искә төшерделәр һәм анда актив катнашырга тәкъдим иттеләр. Чара кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә төрле тематикалы буклетлар тарату белән үрелеп барды.