«Россия югары социаль нәтиҗәлелек оешмасы» бөтенроссия конкурсы турында.

2023 елның 28 марты, сишәмбе

2000 елдан башлап Россия Федерациясендә ел саен «Россиянең югары социаль нәтиҗәлелек оешмасы» Бөтенроссия конкурсы үткәрелә (алга таба – Конкурс).

Аның максаты-оешмалар дәрәҗәсендә социаль мәсьәләләрне хәл итүнең мөһимлегенә җәмәгатьчелек игътибарын җәлеп итү.

Конкурсның төп бурычы-социаль мәсьәләләрне хәл итүдә югары социаль нәтиҗәлелеккә ирешүче Россия оешмаларын ачыклау, аларның тәҗрибәсен өйрәнү һәм тарату, оешмаларда социаль партнерлык формаларын үстерү.

Конкурсны үткәрү-оешмалар өчен актив эчке корпоратив сәясәт, персонал белән эшләү, хезмәт шартларын яхшырту һәм саклау, социаль партнерлыкны үстерү, сәламәт яшәү рәвешен формалаштыру һ. б. буенча казанышлар күрсәтү мөмкинлеге.

2010 елдан башлап Конкурс ике этапта төбәк һәм федераль дәрәҗәдә үткәрелә.

Конкурсның төбәк һәм федераль этапларында катнашу бушлай башкарыла.

2023 елда Конкурс 17 номинация буенча үткәрелә:

Җитештерү өлкәсе оешмаларында эш урыннары булдыру һәм үстерү өчен

Җитештерү өлкәсенә карамаган оешмаларда эш урыннары булдыру һәм үстерү өчен

Җитештерү өлкәсе оешмаларында җитештерү травматизмын һәм һөнәри авыруларны киметү өчен

Җитештерү өлкәсендә булмаган оешмаларда җитештерү травматизмын һәм һөнәри авыруларны киметү өчен

Җитештерү өлкәсе оешмаларында кадрлар потенциалын үстергән өчен

Җитештерү өлкәсендәге булмаган оешмаларда кадрлар потенциалын үстергән өчен

Җитештерү өлкәсе оешмаларында сәламәт яшәү рәвешен формалаштыру өчен

Җитештерү өлкәсендә булмаган оешмаларда сәламәт яшәү рәвеше формалаштыру өчен

Җитештерү өлкәсе оешмаларында социаль партнерлыкны үстергән өчен

Җитештерү өлкәсендәге булмаган оешмаларда социаль партнерлыкны үстергән өчен

Югары социаль нәтиҗәлелекнең кече оешмасы

Территорияләрне үстерүгә социаль инвестицияләр һәм хәйриячелек керткән өлеше өчен

Җитештерү өлкәсе оешмаларында гаилә бурычлары булган хезмәткәрләргә иң яхшы шартлар өчен

Җитештерү өлкәсендә булмаган оешмаларда гаилә бурычлары булган хезмәткәрләргә иң яхшы шартлар өчен

Оешмада инвалидларны эшкә урнаштырган өчен

Күп балалы ата-аналар һәм аларның балалары хезмәткәрләренә җитештерү өлкәсе оешмаларында ярдәм иткәне өчен

Күп балалы ата-аналар һәм аларның балаларына җитештерү өлкәсендәге оешмаларда ярдәм иткәне өчен

Татарстан Республикасында конкурсның региональ этабын оештыру һәм үткәрү буенча вәкаләтле орган булып Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы тора.

Конкурста катнашучыларның игътибарына!

Конкурс оештыру комитеты тарафыннан расланган Методик тәкъдимнәргә ярашлы үткәрелә.

Оешманың конкурста катнашуы өчен конкурс үткәрү буенча методик киңәшләрне өйрәнергә кирәк. Әгәр оешма рөхсәт критерийларына туры килә икән, катнашу өчен бер яки берничә номинация сайларга һәм тиешле сандагы гаризалар әзерләргә кирәк.

Оешма конкурста берничә номинациядә катнаша ала.

Катнашу өчен гаризалар һәр номинация буенча аерым бирелә.

Оешма конкурста катнашу өчен бары тик «Россия югары социаль нәтиҗәлелек оешмасы «бөтенроссия конкурсын үткәрү мониторингы һәм аның җиңүчеләрен бүләкләү» программа-мәгълүмат комплексының электрон Кабинетында гына гариза бирә https://ot.rosmintrud.ru (алга таба пик Мониторинг) Интернетның мәгълүмати – коммуникацион челтәрендә.

Гаризага анда санап үтелгән барлык документлар да кушылырга тиеш, ә аларның исемнәре гаризада китерелгән исемлеккә туры килергә тиеш.

Әгәр дә конкурста катнашу өчен гаризада методик киңәшләр белән каралган барлык документлар да тәкъдим ителмәсә, гариза конкурста катнашуга кертелми.

1 урынны алган оешмалар, узган елда конкурсның федераль этабы номинациясендә җиңүчеләр, агымдагы елда әлеге номинациядә призлы урыннарга каралмый.

Гаризалар 2023 елның 10 маена кадәр «Мониторинг» ПИКНЫҢ электрон Кабинетында урнаштырыла.

Белешмәләр өчен телефоннар: 8 (843) 557-21-23, 557-21-15.

Конкурста катнашучыларның гаризаларын карау һәм бәяләүне махсус оештырылган эксперт эшче төркеме башкара. Конкурсның республика этабында җиңүчеләрне билгеләү, шулай ук оешмаларны конкурсның федераль этабында катнашу өчен тәкъдим итү социаль-хезмәт мөнәсәбәтләрен җайга салу буенча республика өч яклы комиссиясе тарафыннан башкарыла.