2023 елның 21 марты, сишәмбе

20 февральдән 2023 елгы хезмәт коллективлары, авыл җирлекләре һәм ИП хатын-кызлар командалары арасында волейбол буенча Саба муниципаль районы чемпионаты старт алды. МБУ «СШ «САБА-АРЕНА» командасы искиткеч физик әзерлек, спорт энтузиазмы һәм җиңүгә омтылыш күрсәтте. Уеннар киеренке һәм мавыктыргыч булып чыкты. Һәр команда җиңү өчен көрәште. Уеннар кызыклы һәм тамашалы булды, дусларча, әмма ярышлар шартларында узды. Матчларның беренче минутларыннан ук командаларның тәвәккәл булуы ачыкланды: уенның тиз темпы, төгәл тапшырулар, тапшырулар, якты эмоцияләр һәм кискен мизгелләр. Мәйданчыкта спорт дәрте һәм җанатарларны үз командаларына актив ярдәм итәргә мәҗбүр итүче махсус атмосфера хөкем сөрә. Беркем дә җиңелергә теләмәде һәр команда үзләренә һәм җанатарларга аларның иң яхшылары икәнен исбатларга теләде. Чемпионаттан барысы да күтәренке кәефтә китәләр, чөнки зур энергия заряды алалар. Хисләр диңгезе, яхшы кәеф һәм спорт ялы, менә нәрсә белән барлык кунакларны Чемпионат бүләкләде. Безнең команданың соңгы уены иң дулкынландыргыч булды. Кызлар тыныч булырга, ашыкмаска һәм хаталар ясамаска тырышканнар. Көчле, төгәл тапшырулар һәм салкын канлы йомшак алдау хәрәкәтләре, матч нәрсә белән тулы иде. Ләкин ике команда да тырышсалар да, җиңү бары тик бер команда өчен генә. Матч вакытында залда дуслык атмосферасы хөкем сөрә, шуның аркасында уенчыларда да, җанатарларда да җиңелү ачысы калмый. Нәтиҗәдә, безнең команда өчен зона этабы 3 нче урында тәмамланды.

Волейбол-йөрәкне тынычландыра торган уен. Уйны пульсирующий, температуралы, эссе, даими цейтнот режимында эшләүче уен. Уен, анда барысы да алдауга корылган һәм анда барысы да алдаусыз (тамашачылар өчен).