«Изгелек кыл» «Трейд металл» республика лигасы

2023 елның 6 марты, дүшәмбе

Бүген «САБА-АРЕНА» да Халыкара хатын-кызлар көненә багышланган чираттагы «Изгелек кыл» «Трейд металл» республика лигасы узды. Турнирда төрле яшьтәге 70 тән артык кеше катнашты. Турнирның җиңүчесе һәм төп призга Камилла Шиһапова лаек булды, Данис Әхмәтҗанов икенче булды һәм өченче урын өчен перспективалы Морат Ибраһимов һәм Камил Вилданов көч сынашты. Беренчесе бронза медалена ия булды. Эмма Камил, Екатерина Ищенко һәм Инсаф Сираевны артта калдырып, топ алтылыгында беренче булды. ОВЗ арасында Галина Гороховатченко беренче булды, Элина Шәйдуллина - икенче һәм Алсу Нигъмәтҗанова өченче урынны алды. Егетләр арасында беренче урында - Владимир Богданов, икенче урында-Сәйдәш Кашапов һәм өченче урында Нияз Шаманов.

ИН2 разряды да читтә калмады. Кызлар арасында Ләйсән Зарипова-беренче, Ксения Щава-икенче, Полина Кадыйрова өченче урынны алды. Егетләр арасында - Андрей Новиков-беренче, Айдар Идрисов-икенче һәм Камил Вәлиев өченче.

«Трейд Металл» ҖЧҖ иганәчесенә турнирда катнашучылардан рәхмәт белдерәбез.