2023 елның 3 феврале, җомга

3 февраль көнне Эзмә мәдәният йортында милли мәдәниятләр һәм гореф-гадәтләр елына багышланган «Халыкларның бәйрәмнәре һәм традицияләре» дигән чара узды. Һәр халыкның үз гореф-гадәтләре бар. Татар халкы ата - бабаларының күп гасырлык традицияләрен-Болгарны саклап калды, алар мәдәни үсешнең югары дәрәҗәсенә ирешә алды. Күршеләр белән тыныч яшәр өчен, кешеләр нинди характеристикалар барлыгын белергә һәм бу традицияләрне хөрмәт итәргә тиеш. Балалар өчен татар халкы турында күзаллау формалаштыру өчен бу темага әңгәмә оештырылды. Балалар мәдәният һәм гореф-гадәтләр, традицион киемнәр, милли бәйрәмнәр турында белделәр.