Яңа ел алдыннан Татарстан Росреестрының зур командасы хәйрия чараларында катнашты

2022 елның 28 декабре, чәршәмбе

Быел декабрь бик бай булды, Росреестр идарәсенең яшьләр советлары, Татарстан Республикасы буенча Кадастр палатасы һәм Росреестр колл-үзәге командасы читтә калмады һәм хәйрия акцияләрен тормышка ашыруга актив ярдәм итте.

Беренче чиратта, " хәйрия десанты «Дәрвишләр балалар интернат-йортына юл тотты, ул балаларны якынлашып килүче бәйрәм белән котлау һәм иң кирәкле бүләкләрне тапшыру өчен озак еллар хезмәттәшлек итә.

Шулай ук ведомство хезмәткәрләре 18нче балалар шәһәр клиник хастаханәсендә тәрбияләнүчеләргә Яңа ел сюрпризлары тапшырдылар, анда алар өчен Кыш Бабай, Кар Кызы һәм мультфильмның яраткан герое белән бәйрәм оештырылды.

Моннан тыш, Росреестрның зур командасы «игелекле эшләр көне» фонды тарафыннан оештырылган «Кыш бабайга хатлар» акциясендә катнашты. Чара өчен балалар шигырьләр һәм Яңа ел җырлары әзерләделәр, ахырда бүләкләр һәм бүләкләр алдылар.

Оештырылган акцияләрне Росреестр Идарәсенең территориаль бүлекләре дә хуплады. Тантана алдыннан аларның барысы да диярлек балалар махсус учреждениеләрендә булды һәм балаларга иң кирәклесен бүләк итте.

«Безнең хезмәткәрләр өчен хәйрия чараларында катнашу һәм балаларны якынлашып килүче бәйрәм белән котлау күркәм традициягә әверелде. Бу ел да читтә калмады. Бу гадәт безнең өчен искиткеч мөһим, ул аны ел саен көтеп алган кешегә могҗиза бирергә мөмкинлек бирә. Киләсе елга шатланучы балалар елмаюларын һәм күптән көтелгән бүләкләрен рәхәтләнеп ачучы балаларны күрү бик күңелле. Росреестрның яшьләр советлары командалары белән берлектә башкарылган зур эш аеруча горурлык тудыра һәм безне зур һәм мөһим эшкә - башка кешеләр турында кайгыртуга җәлеп итә», - дип шәрехләде Росреестрның Татарстан Республикасы буенча идарәсе җитәкчесе Азат Җаббаров.

Шуның белән беррәттән, Татарстан Росреестры командасы матди ярдәм күрсәтте һәм гаиләләре катлаулы тормыш хәлендә калган ведомство хезмәткәрләренең балаларына Яңа ел бүләкләре тапшырды.

«Без бергә» хәйрия фонды белән хезмәттәшлек барышында мобилизацияләнгән гражданнар өчен азык-төлек җыелмалары җыелды, ә ярты ел дәвамында хезмәттәшләре «халык фронты»проекты кысаларында хәйрия җыюда актив катнашты.