Ел спортчысы-2022

2022 елның 26 декабре, дүшәмбе

22 декабрьдә Идел буе физик культура, спорт һәм туризм университетының концертлар залында «Ел спортчысы-2022»тантаналы чарасы узды. Бүләкләр «шәхси өлешләре өчен», «спорт талантлары " номинацияләрендә үз ияләрен тапты, лауреат Фарход Усман улы Исмаилов - ПОДА һәм ЛИН өстәл теннисы буенча спорт буенча тренер. Фарход Усман улы спортчылары -беренчелекләр, Россия кубоклары, паралимпиячеләрнең Халыкара җәйге уеннары чемпионнары һәм призерлары.
«Яхшылык эшлә» номинациясе - Галиев Марат Ибраһим улы - Депутат һәм "Бердәм Россия" фракциясе әгъзасы, Татарстан Республикасы Дәүләт Советының Экология, табигатьтән файдалану, агросәнәгать һәм азык-төлек сәясәте комитеты әгъзасы. Ел саен үткәрелә торган «Яшел хыяллар» балалар иҗаты конкурсын, Саба муниципаль районының «Сабантуй» ат - спорт комплексы ярышларын, стендка ату комплексын, Татарстан Республикасы Саба муниципаль районының «САБА - АРЕНА"  өстәл теннисы буенча ярышларны оештыручы һәм иганәче.
Сезне әлеге мөһим бүләкләр белән чын күңелдән котлыйбыз һәм Сезнең белән бергә шатланабыз. Уңышлар күбәйсен һәм кабатлансын. Бәхет тормышта озатсын. Куелган максатларга омтылыгыз. Бәхет сезгә!