2022 елның 24 октябре, дүшәмбе

2022 елның 21-23 октябрендә Байлар Сабасында Татарстан Республикасының 2022 елгы «Сәламәтлек» XIX авыл Спартакиадасы кысаларында авыл районнары командалары арасында бадминтон буенча чемпионаты узды.
Саба районы командасы Хайриев Ильяс, Галиәхмәтова Регина, Миңнегалиев Илшат һәм Тихонова Римма составында команда зачетында чемпион булды. Ир-атлар арасында ялгыз разрядта Хәйров Ильяс 2 урынны алды, хатын-кызлар арасында ялгыз разрядта Галиәхмәтова Регина 3 урын алды, хатын-кызлар парында Регина һәм Римма беренче булды, ир-атлар арасында Ильяс белән Илшат да беренче, катнаш парларда Ильяс һәм Регина да чемпионнар булдылар. Барыгызны да яхшы чыгышлары белән котлыйбыз һәм киләчәктә дә уңышлар телибез!