Белем көне

2022 елның 5 сентябре, дүшәмбе

1 сентябрьдә мәктәптә яңа уку елы башлануга багышланган тантаналы линейка узды. Линейка Россия Федерациясе Дәүләт флагын күтәрү (урнаштыру) һәм Россия Федерациясе һәм Татарстан Республикасы гимны үтәлеше белән башланып китте.

Мәктәп еллары - тылсымлы баскыч, анда барлык балалар сыйныфтан сыйныфка күчәләр, яңа белем, күнекмәләр һәм күнекмәләр алалар. Быел бу тылсымлы баскычның беренче баскычына юбилей (утызынчы) беренче сыйныф укучылары күтәрелә. Ә аларны белемнәре буенча а. в. Архипова алып барачак.

Мәктәп директоры Макаров а.в. катнашучыларны бәйрәм белән котлады, бәйгедә катнашучыларга грамоталар һәм «Хезмәткә һәм оборонага әзер» Бөтенроссия физкультура-спорт комплексының аерымлык билгесе белән бүләкләү турында таныклыклар тапшырды.

Чарада мөхтәрәм кунаклар: Иштуган мәчете имамы Динар хәзрәт, Сабагаз Мөхетдинов И.и., мәгариф идарәсе методисты Давлетшина Г. Ф., Иштуган авыл җирлеге башлыгы Гайнетдинов Д. М. катнашты.

Традиция буенча өлкән сыйныф укучылары уңыш эстафетасын булачак укучыларга тапшыралар, 9 сыйныф укучыларга белем ачкычлары тапшырды. Беренче шалтырату хокукын 9 нчы сыйныф укучысы Мәүлетова Кристина һәм 1 нче сыйныф укучысы Кузьмина Таисия бирде.