Яшь парашютчы " хәрби-патриотик чатыр лагере

2022 елның 9 августы, сишәмбе

ТР Мәгариф һәм фән министрлыгының 26.07.2002 елдан №9929/22 санлы хаты нигезендә, яшь армиячеләрне Республика хәрби-патриотик палата лагере сменасына җибәрү турында Биектау муниципаль районының Коркачык аэроклубы базасында 2022 елның 3-9 августында Саба муниципаль районының «Рост" Шәмәрдән лицее укучылары, "Патриот "отрядының яшьармиячеләре (җитәкчесе Вәлиуллин Д.М.)" Яшь парашютчы "республика хәрби-патриотик чатыр лагерендә булдылар. Балалар өчен кул сугышы, пычак ыргыту, автомат сүтү, уку коралыннан ату, Кызыл Хачтан мастер-класслар, парашют-десант әзерлек буенча дәресләр үткәрелде,пейнтбол уеннары оештырылды. Хәрби палаткаларда югары дәрәҗәдә яшәү, стационар ашханәдә биш тапкыр ашату, балаларга медицина ярдәме күрсәтү оештырылган иде.