Росреестр җитәкчесе Олег Скуфинский һәм Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов төбәктә НСП төзү турында фикер алыштылар

2022 елның 2 августы, сишәмбе

Татарстанга эш сәфәре кысаларында Росреестр җитәкчесе Олег Скуфинский республика Президенты Рөстәм Миңнеханов белән «пространство мәгълүматларының милли системасы» дәүләт программасын гамәлгә ашыру турында фикер алышты. Регион территориясендә кешеләр, бизнес һәм дәүләт өчен НСПД бердәм цифрлы платформасы сервисларын гамәлгә кертү тәэмин ителәчәк 20 пилот арасына керде. Очрашуда шулай ук Росреестр җитәкчесе урынбасары, цифрлы трансформация җитәкчесе Елена Мартынова, ведомство җитәкчесе урынбасары Татьяна Громова, Росреестрның Татарстан Республикасы буенча территориаль идарәсе җитәкчесе Азат Җаббаров, Татарстан Премьер-министрының беренче урынбасары Рөстәм Нигъмәтуллин, республика башлыгы ярдәмчесе Рөстәм Мерзакреев, республиканың җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры Фәнил Әһлиуллин катнашты.

Ведомство җитәкчесе Олег Скуфинский республика җитәкчелегенә Росреестр проектларын гамәлгә ашыруга керткән өлешләре өчен рәхмәт белдерде.

«Җир һәм күчемсез милек турында Бердәм мәгълүмат ресурсын булдыру буенча эксперимент нәтиҗәләрен без дәүләт программасын формалаштырганда кулландык.Быел НСПД кысаларында республиканың барлык муниципалитетларына без Җир һәм күчемсез милек өлкәсендә конкрет бурычларны хәл итү өчен цифрлы сервислар оештырабыз", - дип белдерде хезмәт башлыгы.

Олег Скуфинский НСПДНЫҢ стратегик максатларын билгеләде: цифрлы ил геосәнәгать тәэминатын булдыру, бердәм дәүләт имтиханының тулы һәм сыйфатлы мәгълүматлары, «санлы җитлегү» гә ирешү, дәүләт хезмәтләре һәм сервисларының сыйфатын күтәрү. Ул билгеләп үткәнчә, региональ идарә командалары – аларга ирешүдә Росреестрның төп партнерлары.

«Татарстан Росреестр белән хезмәттәшлекне үстерүгә зур игътибар бирә. Без бергә дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр күрсәтү өлкәсендә, шул исәптән электрон формада, эшне камилләштерәбез. Росреестр хезмәтләре халык арасында иң кирәкле хезмәтләрнең берсе булып тора. Узган ел без ЕИР булдыру буенча экспериментны уңышлы гамәлгә ашырдык. Бүген Татарстан яңа стратегик проектны гамәлгә ашыруга актив керешергә әзер, НСПХНЫ булдыру һәм үстерүгә ярдәм итә», –диде Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов.