Гофралы кәгазьдән чәчәкләр

2022 елның 10 июне, җомга

Чәчәкләр-һәр бәйрәмнең кирәкле элементы. Алар  универсаль бүләк һәм бизәнгеч булып торалар . Гофралы кәгазь бик йомшак, назлы һәм якты, шуңа күрә аннан нәрсә дә булса эшләү куркынычсыз һәм күңелле. 2 июнь көнне Иштуган авыл мәдәният йорты белгечләре гофрацияләнгән кәгазьдән чәчәкләр ясау буенча мастер-класс үткәрделәр. Очрашу барышында чарада катнашучыларны кул эшенең яңа үзенчәлекле төре белән таныштырдылар, әмма бик көйсез материал белән эшләү алымнары белән таныштырдылар, чәчәкләр ясау техникасын күрсәттеләр, композициянең идеаль компонентларын сайлап алу нечкәлекләре турында сөйләделәр һәм аны иң матур итеп ясау идеяләре белән уртаклаштылар. Барлык катнашучылар да зур кызыксыну белән сәнгать җитәкчесе артыннан күзәттеләр һәм үзләре дә шундый матурлыкны тудырдылар. Мастер-класс тату һәм иҗади атмосферада узды. Алар иҗади фантазияне үстерү, эстетик зәвык формалаштыру һәм төрле эшләнмәләр ясауның яңа техникаларын үзләштерү өчен менә дигән мөмкинлек булып тора.