Эзмә авыл җирлегендә Кышкы спартакиада 2022

2022 елның 9 марты, чәршәмбе

«5» нче март көнне Эзмә авыл җирлегендә Кышкы спартакиада уеннары үткәрелде. Спорт бәйрәмен Саба муниципаль районы Башлыгы урынбасары Закирҗанов Р.Р. ачып жибәрде. Чаңгы ярышлары тәмамланганнан соң, бүләкләү тантанасында Саба муниципаль районы Башкарма комитеты Җитәкчесе М.Р. Ишниязов катнашты. Иганәчеләр Эзмә авыл җирлеге, ҖЧҖ «Игенче», КФХ Әхмәтов Р.Г., ҖЧҖ «Сабинская ПМК Мелиорация», ҖЧҖ «Саба җитен», ШЭ Мәүлетов А.Х., ШЭ Зарипов А.М., ШЭ Әхмәтов В.Г., ШЭ Габдрахманова Ч.И.  Ярышлар программасына волейбол ярышы, канат тартышу, чангы ярышы, хоккей уены  кергән иде. 200гә якын спортчы уеннарда катнашты. Барлык килгән катнашучыларны һәм кунакларны кайнар пылау, коймак, чәй тәм-томнары белән ҖЧҖ «Игенче», КФХ Әхмәтов Р.Г., ҖЧҖ «Сабинская ПМК Мелиорация» оешмалары бушка сыйлады.