Иштуган авыл җирлегендә халык җыены.

2022 елның 21 феврале, дүшәмбе

Җыенда Саба муниципаль районы башлыгы урынбасары Р.Р.Закирҗанов, хокук саклау органнары вәкилләре, оешма җитәкчеләре һәм вәкилләре катнашты. Җыелыш башында «Татмедиа» АҖ һәм «Саба дулкыннары» АҖ әзерләгән видеоматериаллар каралды. Көн тәртибендә түбәндәге мәсьәләләр каралды::

1. Җирлек территориясендә урнашкан муниципаль учреждениеләрнең (мәгариф, мәдәният, медицина, спорт, социаль тәэмин итү һ.б.) хисаплары (2021 елда аларның эшчәнлеге нәтиҗәләре һәм 2022 елда эшне камилләштерү планнары).

2. Җирлеккә беркетелгән полиция оперуполномоченные чыгышы

3. Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләр идарәсенең Татарстан Республикасы Саба һәм Теләче муниципаль районнары буенча районара күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактика эшләре бүлеге башлыгы эчке хезмәт подполковнигы Галимуллин А.Р. чыгышы

4. Шәмәрдән участок урманчылыгының участок урманчысы И.А.Зиннатуллин 2022 елгы янгын куркынычы сезонына әзерлек һәм урманнарда янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү буенча кирәкле чаралар күрү буенча таныштырды.

5. Саба муниципаль районы баш ветеринария табибы Ганиев З.Р. чыгышы йогышлы авыруларның аерым төрләре һәм этләрне стерильләштерү буенча мәгълүмат белән чыгыш ясады.

6. «Россельхозбанк» АҖнең өстәмә офисы начальнигы Р.К.Билалованың «Авыл ипотекасы» программасы белән таныштыруы.

7. Саба муниципаль районы Башкарма комитетының әйдәп баручы белгече Исхакова А.Р. «Җирлектә урнашкан учреждениеләр һәм оешмаларда башкару дисциплинасының торышы» турындагы кыскача чыгышы

8. Иштуган авыл җирлеге җирле үзидарә органнарының 2021 нче ел өчен хисабы һәм 2022 нче елда җирлекнең үсеш планнары турындагы чыгышы.

9. 2021 елда гражданнар җыелышында әйтелгән тәкъдимнәрне, үтенечләрне һәм теләкләрне үтәү буенча хисап һәм гражданнарның 2022 елга тәкъдимнәре һәм сорауларына җаваплар бирү

10. Йомгаклау сүзе белән Саба муниципаль районы башлыгы урынбасары-Закирҗанов Расих Рәхимҗан улы чыгыш ясады. Ул район территориясендә максатчан программаларны гамәлгә ашыру, шулай ук районда икътисади һәм демографик хәлләр, 2021 елда башкарылган эшләр һәм 2022 елга планнар турында сөйләде.