Ир-ат командалары арасында алкалы хоккей буенча хәйрия турниры

2022 елның 13 феврале, якшәмбе

2022 нче елның 12 нче февралендә Саба муниципаль районы Лесхоз бистәсенең "Нарат" спорт комплексында ир-ат командалары арасында алкалы хоккей буенча хәйрия турниры булып узды. Иганәчеләр һәм катнашучылар ярдәме белән 52 500 сум акча җыеп алынды. Турнирда 4 команда катнашты: Ястребы (Байлар Сабасы), Регион 16 (Теләче), Шәтке, Мәтәскә.

Турнир нәтиҗәләре буенча иң яхшы уенчылар билгеләнде:

"Иң яхшы капкачы" - Даулиев Айназ (ястреб);

"Иң яхшы сакчы" - Кашапов Аяз (Мәтәскә);

"Иң яхшы һөҗүмче" - Николаев Наил (Ястребы);

"Иң яхшы үзәк һөҗүмче" - Габделхәев Илһам (Шатки);
"Иң яхшы бомбардир" - Галимов Нияз (16 Регион).

Турнир призерлары:

1 урын-Регион командасы 16.

2 урын-Шәтке командасы;

3 урын-ястреб командасы;

4 урын-Мәтәскә командасы.

Хәйрия турниры спонсорлары һәм оештыручылары:

Алмаз Газимҗан улы; Булат Рәсим улы; Дилүс Рәис улы; Илдар Равил улы; Илназ Рәсим улы; Илшат Фәрит улы; Нияз Фәнис улы; Рәсил Васил улы; Ринат Хәйдәр улы; Ришат Расих улы; Руслан Хәниф улы; Фәннур Фәнис улы; Рафил Рамил улы; Нияз Миннәхмәт улы; Рөстәм Борис улы; Ирек Рамазан улы; Флорид Гыйльмулла улы; ФРГ; спорт клубы Азимут.

Сәламәтлегегезне ныгыту өчен акча көткән кешеләргә ярдәм итү мөмкинлегеннән баш тартуыгыз өчен сезгә чын күңелдән рәхмәт белдерәбез. Бу безнең чын мәдәниятебез, авыр хәлдә калган ватандашларыбызга ярдәмебез.