2021 елның 18 ноябре, пәнҗешәмбе

2021 елның 18 ноябрендә Байлар Сабасы ш.т. б. спорт комплексында 2021 елда хәрби хезмәткә чакырылырга тиешле егетләр арасында хәрби-гамәли спорт төрләре буенча республика Спартакиадасы булып узды. Ярышларда Татарстан Республикасының 11 районыннан һәм шәһәрләреннән 110 егет катнашты. Ярышларда мәртәбәле кунаклар: Саба муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары - Аппарат җитәкчесе Кәримов Марат Рәшит улы, "Патриот" үзәге директоры урынбасары Нагимова Айсинә Рөстәм кызы, Россия ДОСААФ патриотик бүлеге начальнигы Чиж Вадим Яковлевич, 6. Татарстан Республикасы Саба һәм Теләче районнары хәрби комиссары Закиров Фәнис Фәрит улы, Саба муниципаль районы Башкарма комитетының яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге начальнигы Гарипов Ирек Рамазан улы, 3. Ярышларның баш хөкемдары, Бөтенроссия категорияле судья, полковник Севодин Сергей Васильевич. Ярышларда катнашучылар пневматик винтовкадан ату, Чаллы йөгерүе, аркан тартышу, гер күтәрү, тулы булмаган җыю-АК-74, АК-74 кибете кирәк-яраклары, комплекслы-көч күнегүләре, «КАМАЗ» автомобилен практик йөртү, аркан тарту кебек төрләрдә катнаштылар. Спортчылар һәр төр буенча бүләкләнде. Гомумкоманда зачетында 1 урынны Саба районы командасы, 2 урынны Арча районы командасы, 3 урынны Түбән Кама районы командасы алды. Җиңүчеләр һәм призерлар грамоталар, кубок һәм истәлекле призлар белән бүләкләнде.