Татарстанда җир законнарын бозуның 4 меңгә якын очрагы ачыкланды

2021 елның 20 августы, җомга

Мондый мәгълүматларны 2021 елның 7 аенда Росреестр китерә

Татарстанда җирләрдән файдалану һәм саклау буенча дәүләт инспекторлары 4 меңгә якын җир участогын тикшергән инде. Тикшерү нәтиҗәләре буенча 3,8 меңнән артык җир законнарын бозу ачыкланган.

Иң күп хокук бозу очраклары Казанда (500 дән артык) һәм Чаллыда (233) ачыкланган. Шулай ук быел Татарстан Росреестры хезмәткәрләре Тукай, Түбән Кама, Зәй, Әлмәт һәм Кукмара районнарын да» антирейтинг " та хокук бозуларны ачыклаган. Аларның һәркайсында 120дән артык хокук бозу очрагы ачыкланган.

Тикшерүләр барышында җир законнарын бозуның төп төрләре җир кишәрлекләрен үз белдеге белән алу, Җир кишәрлекләрен максатчан файдаланмау яки җир кишәрлегеннән файдаланмау белән бәйле. Җирдән файдаланучыларга 2021 елның гыйнварыннан июленә кадәр аларны булдырмау өчен Татарстан Росреестры тарафыннан җир мөнәсәбәтләре өлкәсендә хокук бозуларны бетерү буенча 2 800 күрсәтмә бирелгән, 11,7 млн сумлык штрафлар салынган, 1200 физик һәм юридик зат административ җаваплылыкка тартылган.

Белешмә

Җир законнары өлкәсендәге хокукларыгыз бозыла дип санасагыз, сез Росреестрның Татарстан Республикасы буенча Идарәсенә (Казан, Авангард ур., 74, 7 нче подъезд, тел. (843) 255-25-22) мөрәҗәгать итә аласыз. Территориаль бүлекләрнең адреслары һәм телефоннары белән ведомствоның рәсми сайтында танышырга мөмкин rosreestr.tatarstan.ru «Структура» - «территориаль бүлекләр»бүлегендә.