Татарстанлыларга күчемсез милекне интернет аша рәсмиләштерү мәсьәләләре буенча консультация алырга мөмкин

2021 елның 20 августы, җомга

Бүген бу мөмкинлектән, мәсәлән, бер гариза бирүче, компания мәнфәгатьләрен яклаучы, хәзерге вакытта торак булмаган бинаны үзгәртеп коруны тәмамлау өчен документлар пакеты әзерли. Бу мәсьәлә буенча видео аша Росреестрның Татарстан Республикасы буенча идарәсе җитәкчесе урынбасары Лилия Борһанова кабул итте.

Әгәр дә сезнең кадастр исәбенә алу, хокукларны дәүләт теркәвенә алу һәм Татарстан Росреестры эшчәнлегенең башка юнәлешләренә бәйле катлаулы сорауларыгыз булса, сезгә «видео кабул итү»хезмәтеннән файдаланырга киңәш итәбез.

Исегезгә төшерәбез, Татарстан Росреестры җитәкчелегенә видеоэлемтә аша кабул итүгә эләгү өчен алдан гариза җибәрергә кирәк. Тулырак инструкция белән безнең сайтта танышырга мөмкин rosreestr.tatarstan.ru " Гражданнар мөрәҗәгатьләре»бүлегендә.

Әгәр сезнең белешмә характерындагы сорауларыгыз булса, Росреестрның тәүлек буе эшли торган 8 800 100 34 номерлы колл-үзәгенә мөрәҗәгать итә аласыз. Мәсәлән, әлеге номер буенча документларны тапшыру өчен кирәкле документлар исемлеге белән танышырга; бердәм дәүләт реестрыннан мәгълүмат бирү тәртибе һәм ысуллары турында белергә; сезнең ситуация үзенчәлекләренә карап хезмәт күрсәтү өчен түләү/дәүләт пошлинасы күләмен исәпләргә, түләү күчерү өчен реквизитларны ачыкларга, түләүне кире кайтару тәртибе турында белергә мөмкин; хезмәт күрсәтү өчен җаваплы вазыйфаи затларның карарларына, гамәлләренә яки гамәл кылмауларына шикаять бирү тәртибе буенча консультацияләр бирү һ. б.

Моннан тыш, килеп туган сораулар буенча консультацияне Татарстан Росреестрының рәсми сайтында күрсәтелгән башка үтемле ысуллар белән дә алырга мөмкин rosreestr.tatarstan.ru " Гражданнар мөрәҗәгатьләре»бүлегендә. Шулай, мәсәлән, сез монда таба аласыз турында мәгълүматны ничек җибәрергә үзенең мөрәҗәгать почта аша яки интернет-кабул итү аша. Шулай ук бу бүлектә Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе структур бүлекчәләре начальникларының телефон аша гражданнарны кабул итү графигы белән танышырга мөмкин.