ЕИАС ФГИС шаблоннарын дәүләт комитеты адресына шушы срокта җибәрүне тәэмин итү зарурилыгы турында

2021 елның 26 апреле, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитеты (алга таба – Дәүләт комитеты), «ЕИАС ФГИС электрон шаблоннары форматында мәгълүматлар тапшыру турында» 30.03.20021 ел, № ТН/24373/21 Федераль монополиягә каршы хезмәт запросы нигезендә һәм Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының «Татарстан Республикасы Тарифлар буенча Дәүләт комитеты мәсьәләләре» 15.06.2010 ел, №468 карары белән расланган Дәүләт комитеты турындагы Нигезләмә нигезендә, түбәндәгеләрне хәбәр итә.

ЕИАС ФГИС шаблоннарын дәүләт комитеты адресына күрсәтелгән срокларда җибәрүне тәэмин итәргә кирәк:

- 2021 елның 1 июненә кадәр «тормыш өчен кирәкле һәм мөһим дару препаратларына (ЖНВЛП) җитештерүчеләрнең факттагы җибәрү бәяләренә күпләп һәм берәмләп сату буенча чик бәяләрне билгеләү методикасы» ЕИАС фгисының (алга таба – шаблон) электрон рәвештә тутырылган шаблоны (алга таба-шаблон). Хисап чорында кабул ителә 2020 ел, өчен прогнозный – 2021 ел email: Shamil.Nazipov@tatar.ru;

- 2021 елның 1 июненә кадәр оешма җитәкчесе имзасы белән шаблон (П2 битеннән тыш) һәм 2020 ел өчен предприятиенең хисап сәясәте, бухгалтерия балансының һәм 2 нче кушымтаның баланска (табышлар һәм чыгымнар турында хисап) яисә салым хисаплылыгына (бухгалтер хисабы формасына бәйле рәвештә) 2020 ел өчен расланган күчермәләре (П2 битеннән тыш) кәгазьдә шаблон (П2 битеннән тыш).

Шаблон веб-сайтында урнаштырылган http://eias.ru/ " хисап формалары (шаблоннар)«,» Медицина(хисап формасы) «бүлегендә һәм дәүләт комитетының рәсми сайтында www.kt.tatarstan.ru Документлар /ЕИАС /ЕИАС шаблоннары / ЕИАС (ФАС) шаблоннары/ NADB.JNVLP.APTEKA.2020. ЕИАС шаблоннарын тутыру буенча килеп туган сорауларны түбәндәге адрес буенча урнаштырырга мөмкин http://support.eias.ru/ Фәрит Мөхәммәтшин» Бердәм Россия «бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлеге сәяси советы утырышын уздырды

Дәүләт комитеты дару препаратларын ваклап сатуны оештыру ЖНВЛПНЫҢ бөтен исемлеген үз эченә алган бер Шаблонны тутыра, чөнки Татарстан Республикасында наркотик һәм психотроп дару препаратлары өстәмәләрнең чик күләмнәре билгеләнгән аерым төркемгә бүленмәгән.

Дәүләт комитетына дөрес тутырылмаган шаблоннар тәкъдим ителмәсен өчен тутыру методологиясе белән игътибар белән танышырга, шулай ук «тикшерү»битенә аерым игътибар бирергә кирәк.

Дәүләт комитеты шуны искә төшерә: ЖНВЛПГА дару препаратларын җитештерүчеләрнең факттагы җибәрү бәяләренә өстәмәләрнең иң чик күләмнәре Татарстан Республикасы Тарифлар буенча комитеты Идарәсенең 19.02.2010 ел, №8/1-соц (21.08.2010 ел, №8-3/соц редакциясендә) «дару препаратларын җитештерүчеләр тарафыннан кирәкле һәм мөһим дарулар исемлегенә кертелгән дару препаратларына билгеләнгән факттагы җибәрү бәяләренә күмәртәләп һәм берәмтекләп сату өстәмәләренең чик күләмнәрен билгеләү турында»19.02.2010 ел, № 8-3 / соц карары белән билгеләнгән.