«Көчлеләр, кыюлар, җитезләр» спорт эстафетасы

2021 елның 30 марты, сишәмбе

Һәр кешенең иң зур кыйммәте – сәламәтлек. Сәламәт яшәү рәвешен пропагандалау – ул физкультура һәм спорт белән шөгыльләнү. 27 март көнне Кызыл-Мишә мәдәният йортында «Көчлеләр, кыюлар, җитезләр» дип исемләнгән спорт эстафетасы  булып үтте. Бу чарада ике команда катнашты. Чараның программасы бик бай иде. Спорт уеннары күнегүләрдән башланды. Командаларга йөгерүле, сикерүле мавыктыргыч конкурслар, туплы һәм кыршаулы эстафеталар тәкъдим ителде. Әлеге мавыктыргыч ярышның барлык этаплары да киеренке көрәштә узды. Барысы да финишка беренче булып килергә тырыштылар. Үткәрелгән спорт бәйрәме балаларны берләштерде, беркемне дә битараф калдырмады. Бу чарадан  балалар күңел күтәренкелеге һәм яхшы кәеф алдылар.