"Халыклар бердәмлеге һәм туган телләр елы" квест - уен уңаеннан оештырылды

2021 елның 5 гыйнвары, сишәмбе

5 гыйнвар көнне район китапханәсе хезмәткәрләре, район мәдәният йортының кече залында районыбызның иң тырыш, иң актив укучылары өчен уздырдылган Чыршы бәйрәмендә катнаштылар. Квест - уен "Халыклар бердәмлеге һәм туган телләр елы" уңаеннан оештырылган иде. Танылган якташыбыз, академик, татар китабының тарихын өйрәнгән күренекле шәхес  Әбрар Кәримуллинның шәхси әйберләре, аның күпкырлы  эшчәнлеге, татар халкының язу тарихы белән танышты укучыларыбыз. "Әдәби алан" проектының иң актив укучылары Әнвәр белән Элина  төрле мәкаль, әйтемнәр, сынамышлар аша балаларның тапкырлыгын сынады. Су анасы һәм Куян кызы  биргән кызыклы сорауларга да тиз җавап таба алды килгән кунаклар. Ахырдан Кыш бабай һәм Кар кызы белән истәлек фотога төштеләр.