"Кукмара итекләре-2021" халык иҗаты республика фестиваленә чакыру

2020 елның 17 декабре, пәнҗешәмбе

2020 елның гыйнварында Татарстан Республикасы Кукмара шәһәрендә «Кукмара киез итекләре» районара халык иҗаты фестивале уза. Ул 10:00 сәгатьтә Кукмара шәһәре, «Комсомольская площадь» паркы адресы буенча узачак. Бу чара вакыйгалы туризмда иң якты, уникаль һәм төрле яшьтәге зур бәйрәм булып тора. Фестиваль үткәрү Татарстан Республикасында гына түгел, Россия Федерациясендә дә халык кәсепләрен, һөнәрләрен, декоратив-гамәли сәнгатен торгызу һәм саклап калу өчен мөһим әһәмияткә ия. Традицион фестиваль - “Кукмара киез итекләре” ярминкәсе киез җитештерүне популярлаштыру максатыннан оештырылды, аның кысаларында осталар җитәкчелегендә үз куллары белән киезләр ясый, төрле кышкы күңел ачуларда - конкурсларда катнаша алачак.