Идүс Сафин истәлегенә багышлап оештырылган бишенче традицион ”Көрәш” бәйгесе

2020 елның 11 феврале, сишәмбе

1 февраль көнне Тимершык авылы мәдәният йортында Идүс Сафин истәлегенә багышлап оештырылган бишенче традицион ”Көрәш” бәйгесе булып узды.  Бу бәйгенең спонсорлары –эшмәкәрләр Ибрагимов Эльмир һәм Исмагилов Дамир,  районның яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге . Бәйге шоу формасында оештырылып, бил алышулар концерт программалары белән аралаштырылып алып бырылды. Бәйгедә Саба, Теләче, Әтнә, Мамадыш һәм  Арча көрәшчеләре актив катнаштылар һәм тамашачыларга матур көрәш алымнары күрсәттеләр.  Соңыннан җиңүчеләребез  спонсорлар булышлыгы белән әзерләнгән грамота, медаль, статуэтка һәм акчалата бүләк белән бүләкләнделәр. Тимершык авыл җирлеге исеменнән чараны оештыруда катнашкан барлык кешеләргә зур рәхмәт белдерәбез.