2019 елның 7 августы, чәршәмбе

Бүген ике маршрут буенча экскурсия үткәрелде: -Сатыш (музей-мәдрәсә) -Байлар Сабасы (туган якны өйрәнү музее, төшке аш) -КСК Сабантуй (ату, ат, уен автоматлары); Балалар истәлекле урыннар, тарих һәм гомумән район турында күбрәк белсеннәр өчен. 2. Алар уйнасын һәм кызыклы итеп вакыт үткәрсен өчен.  Бурычлар үтәлде! Балаларга барыннан да бигрәк ошады: - уен автоматларында уйнау; - атларны ашату; - И. и... төшке аш! Алар нәрсә турында белделәр: - 19 гасырда шәкертләр кайда һәм ничек укыдылар; - татарлар качып киткәннән соң, 16 нчы гасырда Казанны алганнан соң, татарлар төзегән Үрнәк авылы янындагы тау шәһәре турында; - Татарстан әләмен, "Кремль" станциясендәге бизәкләр һәм башка бик күп нәрсәләрне кем булдырган; - районның теләсә кайсы мәчетен интерактив видео ярдәмендә күрә алдык. Вакытны күңелле, кызыклы һәм файдалы итеп үткәрделәр. Белешмәләр өчен Телефон: 89600-337-36.