Мәдәният хезмәткәрләре спартакиадасы

2019 елның 16 июле, сишәмбе

16 июль көнне Саба муниципаль районы Башкарма комитетының мәдәният бүлеге һәм мәдәният хезмәткәрләре профсоюзы район комитеты тарафыннан Явлаштау авылының Сабантуй мәйданында мәдәният учреждениеләре хезмәткәрләре өчен бәйрәм оештырылды. Флагны күтәрү хөрмәтенә Кызыл Мишә һәм Олы Арташ авыл мәдәният йортлары мөдирләре яуды, алар 2018 ел нәтиҗәләре буенча республика буенча иң яхшы мәдәният учреждениеләре булдылар. Саба муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе М. Р. Ишниязов мәдәният хезмәткәрләренә сәламләү сүзе белән чыгыш ясады һәм бүләкләр тапшырды. Саба муниципаль районы Башкарма комитетының мәдәният бүлеге җитәкчесе Р. Ф. Заһидуллин барысын да бәйрәм белән котлады, конкурс һәм фестивальләрдә җиңүчеләргә һәм катнашучыларга рәхмәт хатлары, актив профсоюз эше өчен Татарстан Республикасы Һөнәр берлегенең республика комитеты грамоталарын тапшырды. Мәдәният хезмәткәрләре ярышларда һәм милли уеннарда актив катнаштылар, кыр кухнясы авыз иттеләр, бүләкләр алдылар. Бәйрәм клуб хезмәткәрләре башкаруында җырлар белән үрелеп барды. Һәр катнашучы уңай энергия алды, бәйрәм бик күңелле үтте!