Саба районы кырларында 2019 елгы язгы кыр эшләре дәвам итә.

2019 елның 4 мае, шимбә

Саба районы кырларында 2019 елгы язгы кыр эшләре дәвам итә. Күпьеллык үләннәр, көзге культуралар чәчүлекләренең минераль ашламалар белән тукландыру һәм аларны тырмалау, туңга сөрелгән җирләрне тырмалау эшләре алып барыла. Шулай ук орлыкларны инкрустацияләү һәм орлык бәрәңгесен яровизацияләүгә салу дәвам итә. Беренчеләрдән булып Сатыш һәм Кибәче бригадасы, «Мөхәммәтшин З. З.» КФХ, «Игенче» ҖЧҖ, «Курсабаш» ҖЧҖ, башка хуҗалыклар да иртә культуралар чәчүгә керештеләр. Быел «Машина - трактор паркын яңарту» программасы буенча кыр эшләре темпларын көчәйтү өчен тракторлар һәм авыл хуҗалыгы машиналары сатып алынды. Аерым алганда, «Мөхәммәтшин З. З.» крестьян-фермер хуҗалыгы бер К-744 тракторы, ике МТЗ-82.1 тракторы, ГРП-5 тракторын тирәнәйткеч, ротацион МРН-6.3 с мотыйгасы, Акрос-550 комбайны, К-742 АХП «ҖЧҖ һәм КПК-850 МБ чәчү комплексы,» Юлбат «АХП» ҖЧҖ К-742 тракторын комб-1080М катнаш культиватор сатып алды.  Шулай ук гидрофицированными сцепками, «Игенче» ҖЧҖ МТЗ-82.1 тракторы, КПС-4 культиваторы, Polaris 12 культиваторы һәм 2500 сиптергеч, «Көек» ҖЧҖ дискатор RNTARES 8 x45 киң колачлы тырмалау агрегатларының биш комплектын сатып алганнар.Бу кыр эшләренең вакытын кыскартырга һәм сыйфатын күтәрергә мөмкинлек бирәчәк.